برش هاپنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

ولایت فقیه از نگاه شهید سید عبد الحسین دستغیب

کلام شهیدان: فرازی از وصیت نامه شهید سلیمانی : شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید، همانگونه که هستند. فرزندانتان را با نام آنها و تصاویر آنها آشنا کنید.

سید همیشه قبل از دعای کمیل چند دقیقه سخنرانی می کرد. این بار هم با بسم الله شروع به صحبت کرد..

… خلاصه کنم اگر امام زمان هم الان بیاید همین کاری که امام امت؛ آقای خمینی می کند، خواهد کرد و هم چنین کاری که امام زمان باید بکند، نائبش انجام می دهد.

هر کس می خواهد بداند هر گاه امام زمان ظهور فرمایند، نسبت به آن حضرت چه موضعی خواهد داشت، ببیند الان نسبت به نائب بر حقش امام خمینی چگونه است. الان این میزانی که خدای تبارک و تعالی به ما ارزانی داشته است و از خدای تعالی طول عمر و عافیت و سلامتش را مسئلت می کنیم و صحبتی است از ولی عصر «انهم حجتی علیکم».

هر کس بگوید من امام زمان را قبول دارم، ولی امام امت را قبول ندارد؛ دروغ می گوید. بدانید امام زمان را هم قبول ندارد و اگر امام زمان هم می آمد او را اطاعت نمی کرد.

والله این تعادلی که نسیب شما ملت شده است سابقه ندارد در تاریخ، غیر از صدر اسلام. شما هم الان هم چنان مسلمانان صدر اسلام هستید. این رابدانید الان اگر رسول خدا می آمد در موضع امام خمینی، شما با آن حضرت هم همین طور بودید که با امام خمینی هستید. امام همان نماینده رسول الله است. نماینده امام زمان است. بیعت با ایشان بیعت با امام زمان است. بیعت با ایشان بیعت با رسول الله است. اطاعت از ایشان اطاعت از خدا و رسول خداست.

چنانچه مردم ما همه از امام اطاعت نمایند مشکلات حل می شود و مشکلات ما به خاطر این است که بعضی یقین نکرده اند که امام خمینی نائب امام زمان است.

کتاب شاهد عتیق؛ نگاهی به زندگانی شهید آیت الله دستغیب؛ نویسنده: علی نور آبادی؛ ناشر: انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، نوبت چاپ: اول-۱۳۸۳؛  صفحه ۱۰۰ و ۱۰۱٫

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  عنایت رسول خدا (ص) به شهید مطهری

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر