برش هاچهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

وصیت نامه شهید علی چیت سازیان

کلام شهیدان: فرازی از وصیت نامه شهید سلیمانی : شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید، همانگونه که هستند. فرزندانتان را با نام آنها و تصاویر آنها آشنا کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم

حمد و سپاس خداوندي را كه در رحمت خود را در اين عصر و زمان بر روي بندگان خود باز كرد و راه و روش اسلام‌شناسي را به ما آموخت و ما را از ظلمت و تاريكي به صبح سفيد و آشنايي و پيروزي بر نفس سركش كشاند و از خواب غفلت به بيداري كشيد و از مردن در رختخواب و يا در راه غير خدا به شهادت در راه خودش كشاند و چنين پدر بزرگواري را الگوي تمام خوبي ها، مرد تقوا و عمل، انسان پاك و فرعون كش، بت شكن زمان، انسان سخن و عقل، پير شكست‌ناپذير و گوهر جماران به عنوان رهبر بر بالاي سر ما يتيمان نهاد و درس تقوا و آزادگي را از زبان حسين(ع) بر ما آموخت و قلب سياه و كدر ما را با گذشت و جانبازي و ايثار و صبر و استقامت در راه خدا سفيد و پاك گرداند و حال اگر شب و روز شكرگزاري كنيم قدر اين نعمت خدا را نتوانيم دانست.

 خداوند در اين مدت انقلاب، يك نعمت بزرگي باز به ما بخشانيد و آن هم جنگ با كافران و خدانشناسان روي زمين تا بتوانيم خودمان را در صحنه عمل امتحان كنيم و براي رسيدن به جهاد مقدس(اصغر) بايد موانع بزرگي را از سر راه برداريم و آن هم مبارزه با نفس و يا جهاد اكبر است.

واقعاً كه جبهه دانشگاه الهي است. دانشگاهي كه در‌آن درس تقوي، ‌درس گذشت،‌ استقامت، ‌فداكاري، ‌جانبازي، ‌صبر و غيره آموخته مي‌شود. جبهه جايي است كه انسانهايي كه در آن قدم مي‌گذارند بايد از ته قلب بر سرور‌ شهيدان آقا اباعبدالله لبيك گويند و حسين گونه تا آخرين لحظه عمر خود باشند. جبهه جايي است كه انسان يك قدم از ديگران نسبت به خدا نزديك تر است. خاك جبهه ايران، ‌همچون خاك كربلاست. چون زماني كه عزيزان سر بر زمين مي‌گذارند و زمين را با خون خود آبياري مي‌كنند به عشق رسيدن به آقا ابا عبدا…(ع) و به ياد آن بزرگوار هستند و خداوند در اين راه پاداش قرار داده است كه بالاترين پاداش شهادت در راه اوست.

در مسلخ عشق جز نكو‌‌ را نكشند

روبه صفتان دشت، خود را نشكند

پيام به مردم حزب الله و زحمت كش

البته اينجانب كوچكتر از آن بودم كه بعد از رفتن خود پيامي بدهم، خودم را در مقابل تمام موجودات خداوند كوچكتر مي‌دانم ولي گفتني هاي زيادي براي مردم دارم كه بعد از خاموش شدن عمرم، شما مقداري از آن را از روي كاغذ بخوانيد :

اول اينكه امام عزيز را تنها نگذاريد و پيام هاي پدر گونه او را از ته قلب گوش فرا دهيد و مانند مردم كوفه نباشيد كه اباعبدالله (ع) را تنها گذاشتند.

 اگر تا به الان در اين راه مقدس قدم نگذاشته‌ايد و به پابوس اسلام نيامده‌ايد، فرصت هست و هر وقت كه پيش خدا مي‌آييد خداوند شما را قبول مي‌كند و ديگر اينكه از راه هاي انحرافي كه انسان را از خط امام عزيز و بزرگوار دوري كند پرهيز كنيد. امام عزيز فعلاً فرموده است كه بايد در جبهه باشيم و دفاع را واجب دانسته‌اند. جبهه‌هاي گوناگوني براي خودمان درست نكنيم. جبهه فقط و فقط خط مقدم است و براي همه واجب است. نگذاريد امام عزيز پشت ميكروفن قرار گيرد و به ما براي چندين بار بگويد كه به جبهه برويد. اگر ما سرباز خوبي باشيم امام عزيز در چند سال پيش فرموده‌اند و ديگر كافي است. ما بايد به دنيا ثابت كنيم كه هر چه امام ما مي‌گويد ما از جان و دل خريداريم.

از گروه بازي و خيانت به خون شهدا بايد دست برداريم. مسئولين شهر‌ها و ديگران به فكر كمك كردن به اين جنگ باشند نه به فكر مسئول بودن و غيره. در مسئوليتي كه به عهده ما مي‌گذارند به فكر كمك كردن به مستضعفان باشيم، نه به فکر كساني كه از زحمت و خون شهدا استفاده مي‌كنند و نفعي هم به انقلاب و جنگ نمي‌رسانند.

پيام ديگري كه دارم اين است كه سعي كنيد كه در اين دو‌ روز زندگي، امام بزرگوار را راضي نگهداريد و از همه بالاتر پروردگار عالميان را.

لباس عاشقانه رزم را برتن كنيد و پوتين هاي خود را محكم ببنديد و پيشاني بند الله اكبر بسته و پشت پا به دنيا و ماديات زودگذر زنيد و با يك دست قرآن و با دست ديگر سلاح برگيريد و به سوي جبهه‌هاي حق عليه باطل حركت كنيد و به زبان خود اين را جاري كنيد : جنگ جنگ تا پيروزي.

پيام براي برادران واحد اطلاعات عمليات

آن سو كشان با سر خوشان، اين سوكشان با ناخوشان

يا بگذرد يا بشكند، كشتي در اين گردابها

برادران عزيز از اينكه خداوند بزرگ توفيق داد و منت بر من نهاد تا بتوانم چند صباحي از عمر خود را با شما عزيزان فداكار باشم شكر گزارم ولي مي‌خواهم بگويم كه اين واحد مقدس را خيلي خيلي قدر بدانيد. كارهايي كه شما برادران عزيز انجام مي‌دهيد عاشقانه است نه عاقلانه براي رضاي الله است نه كس ديگر. از ته قلب اينجانب را حلال كنيد و خلاصه اين بنده گنه كار و حقير را به بزرگي خودتان ببخشيد و از خدا برايم طلب آمرزش كنيد.

چند پيام است كه مي‌خواهم برايتان بگويم:

۱- خداوند را سعي كنيد با حركات قلبي خود راضي نگهداريد.

۲- براي شهادت يا بهشت رفتن تلاش نكنيد براي رضاي او كار كنيد بگويد خداوندا، نه براي بهشت نه براي شهادت و نه براي ترس از جهنم، فقط براي رضاي تو كار مي‌‌‌‌كنم و اگر چه جهنم هم بروم و تو راضي باشي براي من كافي است.

۳- خانواده شهداء را فراموش نكنيد خصوصاً شهداي واحد

۴- به خانواده مجروحين و معلولين سركشي كنيد و همچنين خود آنها و مخصوصاً برادران واحد.

۵- حلالم كنيد و در وقت نماز براي من از خدا طلب آمرزش كنيد.

۶- نماز شب اول قبر را برايم فراموش نكنيد.

پيامي به پدر و مادر و برادر و خواهرم:

اي پدر و مادر عزيزم مي‌دانم كه جز زحمت و ناراحتي براي شما چيزي ديگري نداشتم؛ ولي مي‌دانم كه شهادت فرزند دوم براي شما مشكل است ولي اين را بدانيد و خوشحال باشيد كه من را دشمنان خدا نشانه گرفتند، دوستان خدا و من اين راه مقدس را آگاهانه انتخاب كرده ام و خوشحال هستم كه به مقصد آخر رسيدم. اگر خداوند قبول كند، از شما مي‌خواهم كه خداوند را از خودتان راضي نگهداريد و خوشحال باشيد كه من در اين راه و در اين لباس مقدس جان بازي قدم برداشتم. اين دنيا دنياي فاني است و جايي براي امتحان است و ما ميهمان در اين دنيا هستيم؛ پس چه بهتر كه با سرفرازي از اين دنيا برويم و بهتر اينكه كارنامه قبولي در راه خداست و خوشحال باشيد كه با خون دادن شما هم سهمي براي ياري دين خدا پيدا كرده‌ايد.

برادر عزيزم مي‌دانم كه بعد از رفتن من شما بي‌برادر خواهي ماند و ديگر برادري نداري. مي‌خواهم بگويم كه خوشحال باش كه دو برادرت را در راه خداوند بزرگ قرباني داده‌اي و هر طور كه مي‌تواني سعي كن كه انقلاب و جنگ را ياري كني، ‌از خداوند بزرگ هم براي پدرم كه خيلي زحمت من را كشيده است و مي‌دانم كه مقداري از آن مو‌هايش را كه سفيد شده من سفيد كرده‌ام و همين طور موهاي مادرم را، خداوند مي‌خواهم كه صبر به آنها عنايت فرمايد و خواهشي كه از شما دارم براي من گريه نكنيد، ‌براي مظلوميت آقا ابا‌عبدالله (ع ) گريه كنيد و از خواهرم مي‌خواهم كه زينب‌گونه باشد و از خداوند مي‌خواهم كه به او هم صبر عنايت نمايد.

 ‌از شما مي‌خواهم كه برايم از همه فاميلهاي وابسته و همسايگان حلالي طلب نمائيد.

خدمت همسر عزيزم :

از اينكه مدت آشنايي ما كم بود و بيشتر آن را در منطقه بودم؛ از شما معذرت مي‌خواهم ولي از اين خوشحال هستم كه مهم اداي تكليف و رضايت خداوند بود كه بايد انجام مي‌دادم. از شما مي‌خواهم كه بعد از من همچو زينب محكم و استوار باشيد. اگر خداوند به من فرزندي داد در بزرگ كردن آن سعي و تلاش كن و در تربيت آن جدي باش. اگر خداوند به من دختر داد آن را يك مسلمان واقعي و اسلام‌شناس خوب بزرگ كن و اگر پسر داد آن را طوري بزرگ كن كه نان را از راه حلال به دست بياورد و به مستضعفان كمك كند و از بچه گي آن را عاشق ابا‌عبدالله (ع) كن و تربت آن [حضرت] را در دهانش بگذار و آن را مانند مولايمان حسين(ع) آزاد مرد بزرگ كن و به آن بگو كه هيچ وقت جلوي زورگويان سر خم نكن و خداوند را براي رضاي آن عبادت كن.

در پايان از فرماندهان عزيزم حلالي مي‌خواهم اگر در كارم كم كاري كرده‌ام و اگر از من بدي ديده‌ايد حلالم كنيد.

خدا‌يا خدا‌يا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

والسلام عليكم و رحمته الله

علي چيت سازيان

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  قلب سلیم شهید کاظم نجفی رستگار

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر