برش هایکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

وصیت نامه دوم شهید محمد ابراهیم همت

کلام شهیدان: فرازی از وصیت نامه شهید سلیمانی : شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید، همانگونه که هستند. فرزندانتان را با نام آنها و تصاویر آنها آشنا کنید.

به نام خدا؛ نامی كه هرگز از وجودم دور نیست و پیوسته با یادش آرزوی وصالش را در سر داشتم.

سلام بر حسین(ع)، سالار شهیدان، اسوه و اسطوره بشریت.

مادر گرامی و همسر مهربانم! پدر و برادران عزیزم! درود خدا بر شما باد كه هرگز مانع حركتم در راه خدا نشدید. چقدر شماها صبورید. خودتان می‌دانید كه من چقدر به شهیدان عشق می‌ورزیدم، غنچه‌هایی كه[كبوترانی كه] همیشه در حال پرواز به سوی ملكوت اعلایند. الگو و اسوه‌هایی كه معتقد به دادن جان برای گرفتن بقا [بقا و حیات ابدی] و نزدیكی با خدای. چرا كه “ان الله اشتری من المومنین”.

من نیز در پوست خود نمی‌گنجم. گمشده‌ای دارم و خویشتن را در قفس محبوس می‌بینم و می‌خواهم از قفس به درآیم. سیم‌های خاردار مانعند. من از دنیای ظاهر فریب مادیات و همه آن‌چه كه از خدا بازم می‌دارد، متنفرم [هوای‌نفس، شیطان درون و خالص نشدن].

در طول جنگ برادرانی كه در عملیات شهید می‌شدند، از قبل سیمایشان روحانی و نورانی می‌شد و هر بی‌طرفی احساس می‌كرد كه نوبت شهادت آن برادر فرا رسیده است.

عزیزانم! این بار دوم است كه وصیت‌نامه می‌نویسم ولی لیاقت ندارم و معلوم است كه هنوز در بند اسارتم، هنوز خالص نشده‌ام و آلوده‌ام.

از شروع انقلاب در این راه افتادم و پس از پیروزی انقلاب نیز، سپاه را پناهگاه خوبی برای مبارزه یافتم. ابتدا درگیری با ضد انقلاب و خوانین در منطقه “شهرضا” [قمشه] و “سمیرم”، سپس شركت در “خوزستان” و جریان گروهك‌ها در “خرمشهر”، پس از آن سفر به “سیستان و بلوچستان” [چابهار و كنارك] و بعدا حركت به طرف كردستان، دقیقا دو سال در كردستان هستم. مثل این است كه دیگر جنگ با من عجین شده است.

خداوند تا كنون لطف زیادی به این سراپا گنه كرده و توفیق مبارزه در راهش را نصیبم كرده است. اكنون من می‌روم با دنیایی انتظار، انتظار وصال و رسیدن به معشوق.

ای عزیزان من توجه كنید: – اگر خداوند فرزندی نصیبم كرد، با اینكه نتوانستم در طول دورانی كه همسر انتخاب كردم حتی یك هفته خانه باشم، دلم می‌خواهد او را علی‌وار تربیت كنید.

همسرم انسان فوق‌العاده‌ای است. او صبور است و به زینب عشق می‌ورزد. او از تربیت‌كردن صحیح فرزندم لذت خواهد برد. چون راهش را پیدا كرده است. اگر پسر به دنیا آورد اسم او را مهدی و اگر دختر به دنیا آورد اسم او را مریم بگذارید. چون همسرم از این اسم خوشش می‌آید.

امام، مظهر صفا، پاكی و خلوص و دریایی از معرفت است. فرامین او را مو به مو اجرا كنید تا خداوند از شما راضی باشد. زیرا او ولی‌فقیه است و در نزد خدا ارزش والایی دارد.

– هر چه پول دارم اول بدهی مكه مرا به پیگیری سپاه تهران (ستاد مركزی) بدهید و بقیه را همسرم هر طور خواست خرج كند.

– ملت ما، ملت معجزه‌گر قرن است و من سفارشم به ملت، تداوم بخشیدن به راه شهیدان و استعانت به درگاه خداوند است تا این انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) وصل نماید و در این تلاش پیگیر مسلما نصر خدا شامل حال مومنین است.

از مادر و همه فامیل و همسرم، اگر به‌خاطر من بی‌تابی كنند راضی نیستم. مرا به خدا بسپارید و صبور و شجاع باشید.

حقیر حاج همت

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  انتخاب شغل در سیره شهید محمد علی رحیمی

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر