برش هادوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

معرفی کتاب آسمان؛ عباس بابایی به روایت همسر شهید

کلام شهیدان: مقام معظم رهبری: ما در بیان زندگی‌نامه‌ی شهیدان سعی کنیم خصوصیّات زندگی اینها و سبک زندگی اینها و چگونگی مشی زندگی اینها را تبیین کنیم، این مهم است.

آسمان؛ بابائی به روایت هسر شهید

نویسنده: علی مرج

ناشر: روایت فتح

تاریخ چاپ: ۱۳۹۱- سیزدهم

تعداد صفحات: ۶۳

قطع کتاب: پالتویی

کتاب های آسمان روایت شهدای هوانیروز از نگاه همسران شان می باشد. روایتی کوتاه و خواندنی. جلد اول این مجموعه که صفحات مفید آن ۴۳ صفحه می باشد، شهید عباس بابائی را از دریچه نگاه صدیقه حکمت روایت می کند.

حکمت نیز همچون بابائی متولد قزوین است و در چهار شهریور ۱۳۵۴ با شهید بابائی ازدواج کرده است و حاصل این زندگی حدودا ۱۲ ساله دو فرزند پسر و یک فرزند دختر به نام های سلما محمد و حسین می باشد.

کتاب از آن جهت که روایت یکی از شهدای شاخص ارتش جمهوری اسلامی است بسیار قابل تأمل  و در خور توجه است. روایت کتاب کوتاه و البته شیرین است و زوائدی ندارد و تصاویر آخر کتاب هم، اگر چه سیاه و سفید است؛ اما لذت خاطرات را بیشتر می کند.

چند نکته را به عنوان نقد می توان مطرح کرد:

یکم: روایت کوتاه از یک شهید شاخص هوانیروز، حق مطلب را ادا نمی کند.

دوم: کتاب با یک عنوان شروع می شود و با همان تمام می شود. اگر کتاب فصل بندی می شد، در انتقال مطالب به خواننده و جذابیت کتاب، خیلی مؤثر بود.

سوم: فونت مطالب نیز قدری ریز است. اگر مقداری درشت تر بود بهتر می شد.

مطالعه این کتاب به همه دوست داران فرهنگ دفاع مقدس، مخصوصا آنانی که می خواهند با الهاماتی از زندگی مشترک شهدا ، زندگی خانوادگی شان را نور ترسیم کنند، بسیار قابل توجه می باشد.

پیوند های مرتبط

خاطرات شهید عباس بابائی

خاطرات مربوط به این کتاب در اینجا قابل مشاهده خواهد بود.

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  معرفی کتاب یادگاران؛ شهید میثمی

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

برچسب‌ها

انفاق و دست به خیری در سیره شهدا برش ها خاطرات شهید میثمی خاطرات عشق شهدا به امام حسین خاطرات عشق شهدا به حضرت زهرا خاطرات عشق شهدا به روضه های حضرت زهرا خاطرات عشق شهدا به روضه های کربلا زندگی نامه شهدا سیره اخلاقی شهدا سیره اقتصادی شهدا سیره اهل بیت سیره تبلیغی شهدا سیره تهذیبی شهدا سیره خانوادگی شهدا سیره شهدا سیره عبادی شهدا سیره علمی شهدا سیره فرهنگی شهدا سیره مدیریتی شهدا شهادت طلبی شهادت طلبی در سیره شهدا شهدا و اهل بیت شهدا و حضرت زهرا شهداي شاخص شهدای استان اصفهان شهدای استان تهران شهدای استان کرمان شهدای توصیف شده توسط رهبر انقلاب شهدای روحانی شهدای شهر اصفهان شهدای فاطمی شهید حسن باقری شهید عبد الله میثمی شهید علی سیفی شهید میثمی عشق و ارادت شهدا به حضرت فاطمه عنایات و کرامات شهدا فرماندهان شهید معرفی کتاب های دفاع مقدس نوجوانی های شهدا وصیت نامه وصیت نامه شهدا کتاب خط عاشقی 2 کتاب شهید میثمی کتاب های دفاع مقدس
نظرات و ارسال نظر