برش هادوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱

شهید حسین املاکی از نگاه رهبر معظم انقلاب

کلام شهیدان: مقام معظم رهبری: ما در بیان زندگی‌نامه‌ی شهیدان سعی کنیم خصوصیّات زندگی اینها و سبک زندگی اینها و چگونگی مشی زندگی اینها را تبیین کنیم، این مهم است.

در عملیات والفجر ۱۰، که قرار بود نیروهای ما به داخل خاک عراق نفوذ کنند، نیروها طبق نقشه به منطقه سید صادق، شانه دری ارتقاعات بانی بنوک رسیدند. ارتش بعثی برای ممانعت از پیشروی نیروهای اسلام اقدام به بمباران شیمیایی می کند. شهید املاکی که مشغول هدایت نیروهای خود بود، متوجه می شود که نوجوان بسیجی ماسک خود را گم کرده است. ایشان ماسک خود را به آن نوجوان می دهند. البته ه ردویشان به شهادت می رسند. پیکر ایشان در همانجا ماند.

مقام معظم رهبری در این باره فرموده اند:

الگوی جوان لبنانی چه کسی است؟ حزب‌اللَّه لبنان از کجا جوشید؟ او روی کدام سرزمین رویید؟ الگوی او شمایید. او همین شعارهای شما را می دهد؛ همین کارهای شما را می کند؛ همان پیشانی بند شما را به پیشانیاش می بندد؛ مثل رژه نظامی بسیج، رژه می رود.


بنابراین الگوی آن جوان، سرداران و رزمندگان شهیدی هستند که در خود گیلان امثال آنها را کم نداریم. آنها فداکاری و برای خدا حرف زدن و برای خدا کارکردن را از اینها یاد گرفتند.

شهید املاکىِ شما – جانشین فرمانده لشکر گیلان – وقتی در میدان جنگ در معرض بمباران شیمیایی بود و بسیجىِ بغل دستش ماسک نداشت؛ او ماسک خودش را برداشت و به صورت بسیجىِ همراهش بست! قهرمان یعنی این.

البته هر دو شهید شدند؛ اما این قهرمانی ماند؛ اینها که از بین نمی رود؛ «ولا تحسبنّ الّذین قتلوا فی سبیل اللَّه امواتا بل احیاء»؛  اینها زنده‌اند؛ هم پیش خدا زنده‌اند، هم در دل ما و در فضای زندگی و ذهنیّت ما زنده‌اند.

نیمه پنهان ماه، جلد ۳۲؛ املاکی به روایت همسر شهید؛ نویسنده: رقیه مهری آسیا بر، ناشر: روایت فتح، چاپ اول: ۱۳۹۶؛ صفحه ۹۰ و ۹۶٫

بیانات در دیدار جوانان و فرهنگیان در مصلّای رشت‌

۱۳۸۰/۰۲/۱۲

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  شهید محمد بروجردی از نگاه رهبر معظم انقلاب

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر