برش هاچهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

ارتباط شهید علی چیت سازیان و شهید مصیب مجیدی

کلام شهیدان: فرازی از وصیت نامه شهید سلیمانی : شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید، همانگونه که هستند. فرزندانتان را با نام آنها و تصاویر آنها آشنا کنید.

برش اول:
مصیب مجیدی معاون علی آقا بود که به تازگی شهید شده بود. تمام فکر و ذکر علی آقا شده بود مصیب.
این ایام مصادف شده بود با خرید عروسی ما. علی آقا جسمش با ما بود اما روحش جای دیگری بود. از پشت ویترین طلا فروشی حلقه ای ساده و ارزان قیمت را نشانش دادم و گفتم: نظرت چیه؟
گفت: مصیب.

برش دوم:
علی آقا بعد از شهادت برادرش امیر خیلی فرق کرده بود. دو هفته از شهادت امیر می گذشت. خانه پدر علی آقا بودیم. نیمه شب بود. علی آقا پاور چین پاور چین رفت طرف تراس. کنجکاو شدم رفتم دنبالش. سر به سجده گذاشته بود و زار زار گریه می کرد. وقتی فهمید پشت سرش نشستم، گفت: فرشته! برای من دعا کن که شهید بشم. امیر چهار ماهه اجر جهادش را گرفت، من روسیاه هفت سال است که معطلم.

گفت: من اگر شهید شوم راضی هستی؟

گفتم: اگه تو بری از غصه می میرم. اما راضی ام به رضای خدا.

دستهایش را به حالت دعا بلند کرد و گفت: خدایا! خودت می دانی مرگ در رختخواب ننگ است. شهادت را نصیبم کن.

علی آقا پیش کسی گریه نمی کرد. اما این بار زد زیر گربه و با بغض و حسرت گفت:
وقتی مصیب تازه شهید شده بود، توی خواب دیدمش. دستش را گرفتم و گفتم: مصیب! من و تو همه راهکارها را باهم قفل کردیم؛ تو را به خدا این راهکار اخری را به من بگو. نمی گفت. دستش را محکم چسبیدم و قسمش دادم. می دانستم اگر با مرده چنین کنی جواب می دهد. گفتم: تا جواب ندهی رهایت نمی کنم. گفت: راهکارش اشک است.
دوباره دست هایش را به حالت دعا بالا گرفت و گفت: بار الها!اگر شهادت را با اشک می دهی، اشک ها و گریه های من روسیاه را قبول کن.
همین راهکار بود که علی آقا را آسمانی کرد.

راوی: زهرا پناهی روا؛ همسر شهید چیت سازیان

کتاب دلیل؛ روایت حماسه نابغه اطلاعات عملیات سردار شهید علی چیت سازیان، نویسنده: حمید حسام، ناشر: سوره مهر، تاریخ چاپ: ۱۳۹۶- چاپ دوم (اول ناشر)؛ صفحه ۲۱۹٫

کتاب گلستان یازدهم؛ خاطرات زهرا پناهی روا؛ همسر شهید علی چیت سازیان. خاطره نگار: بهناز ضرابی زاده. ناشر: انتشارات سوره مهر. نوبت چاپ: هفدهم-۱۳۹۶٫ صفحه ۲۲۳-۲۲۶٫

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  توسل به امام زمان در سیره شهید محمد رضا تورجی زاده

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر