برش هاسه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳

وصیت نامه شهید محمد رضا موحد دانش

کلام شهیدان: فرازی از وصیت نامه شهید سلیمانی : شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید، همانگونه که هستند. فرزندانتان را با نام آنها و تصاویر آنها آشنا کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر امام زمان و درود بر شهیدپروران راه خدا و مرگ بر کفار .

اکنون شما که این نامه را می‌خوانید خدا می‌داند که در کجا به سر می‌برم؛ اما از شما می‌خواهم که بدون اینکه کوچکترین ناراحتی را به خود راه دهید این نامه را بخوانید.

من حسرت یک آخ را بر دل دشمن گذاشتم، شما هم با صلابت خودتان داغ دیگری بر دل دشمن بگذارید.

من خوشحالم که جانم را نثار اسلام و مکتب محمد (ص) و علی (ع) می‌کنم و افتخار می‌کنم که ایدئولوژی من اسلام است؛ اسلامی که به من فهماند چگونه بیاندیشم و چگونه راهم را انتخاب کنم.

خمینی کبیر با انقلابی که همراه خود آورد، باعث شد من از این بُعد بیرون بیایم و بتوانم با اسلام از بعد مذهبی بیشتر برخورد کنم.

اکنون در این زمان از انقلاب، امام ما هل من ناصر ینصرنی صدا می‌زند. بر ملت مسلمان ایران واجب است که بر این پیام امام لبیک بگویند و این درخت را با خون خود سیراب کند. می‌توانیم با نثار خون خود، خونی را که در مقابل اسلام ناچیز است زمینه ساز حکومت حضرت مهدی(عج) باشیم.

من با پیام حسین زمان، خمینی کبیر دیگر نتوانستم طاقت بیاورم و برای احیای اسلام عزیز و انجام وظیفه خود داوطلبانه بر جبهه حق علیه باطل برفتم. در این موقعیت که عاشورای حسینی بار دیگر در ایران تکرار می‌شود، باید با شرکت خود از اسلام پشتیبانی کنیم و اگر در این میدان زنده ماندیم، شاهد پیروزی بزرگی که همان پیروزی مسلمین بر کفار است خواهیم بود و اگر کشته شویم به مقام والایی دست یافته و راه حسین (ع) را رفته‌ایم.

خداوند ما را دارد آزمایش می‌کند؛ چون ما می‌دانیم که آزمایش شویم حال که حق و حقیقت را می‌دانیم و به پوچ بودن دنیا اعتقاد داریم؛ پس چرا خودمان را گول بزنیم و جز راه الله راانتخاب کنیم.

پدرم ! مادرم! بدانید که شهادت حد نهایی تکامل انسان است و آماده از دست دادن دیگر فرزندان خود در راه میهنت و خدا باشید و کوه باشید و چون کوه استقامت کنید. لحظه ای از نام خدا غافل مباشید و برای فرزندان خود آرزوی پیوستن به سرور شهیدان حسین ابن علی( ع ) را داشته باشید و بر خودتان ببالید که امانت خدا به خود خدا برگردانیده‌اید.

اگر زنده بودم همیشه یک راه را انتخاب می‌کردم و همچنان که انتخاب کردم راه الله؛ شهادت و ایمان یکتاپرستی بود. چون من از سرورم حسین درس مبارزه و جهاد و درس شهادت را یاد گرفته ام. من آموخته‌ام که زندگی مادی نکبت بار است و نباید منتظر باشیم که مرگ ما را فرا گیرد. خودتان را مهیای سفر آخرت کنید. فراموش نکنید امام زمان شما حضرت مهدی(عج) است. لحظه‌ای از دعا برای سلامتی ایشان غفلت نکنید. گرفتاری‌های خود را به واسطه ایشان حل و رفع کنید. با تمام قدرت کوشش کنید تا هر چه زودتر امام زمان حضرت مهدی(عج) ظهور فرماید. اطلاعات و معرفت خود را به امام زمان زیاد کنید و سعی کنید دلتان با محبت به امام انس بگیرد.

ای برادران! پیوسته در راه اعتلای اسلام عزیز کوشا و تمامی فرامین امام را به جان و دل پذیرا باشید.( و زمان زمان حسین و ایام عاشورا )

ای خواهران! حجاب و عصمت و پاکدامنی را سرلوحه زندگی خودتان قرار دهید و همیشه فاطمه وار و زینب گونه زندگی و مبارزه کنید.

خواهران و برادران! در هر زمان منافقین بوده‌اند که خواسته‌اند با اسلام مبارزه کنند از شما می‌خواهیم که هیچ وقت به من ناکام نگویید؛ چون در نهایت کام را گرفتم و این خودش بهترین نعمت‌های خدا به من است. به یکدیگر تبریک بگویید و به انقلابیون بگویید جان او هدیه‌ای برای امام امت خمینی بت شکن و راه خداست و بگویید فقط برای خداوند متعال به جهاد رفته و شهید شده.

از شما می‌خواهم که نگران حال رهبرمان امام خمینی باشید و اگر مسلمان هستید واقعا ذره ای به مال این دنیا دل نبندید؛ زیرا که هر چه بیشتر مال و زر و سیم داشته باشید، آتش دوزخ هم برای شما بیشتر است. پس با مال و جان خود دنیای آخرت را برای خود خریداری کنید.  “الدنیا مزرعة الاخرة” دنیا کشتزار آخرت است.

خدایا ترا به یگانگیت قسم می‌دهم شهادت در راه اسلام را نصیبم کن و این بنده حقیرت را جزء غلامان سرور شهیدان حسین ابن علی(ع) قرار بده.

خدایا به حدی گناه کردم و از فرمان تو سرپیچی کردم که شرمنده‌ام؛ مرا از بخشنده شدگان درگاه خود قرار بده. پروردگارا! آنچنان لطفی در حق من بنما که در آخرین لحظات عمرم نام تو را به زبان داشته باشم.

والسلام محمد رضا موحد دانش

دوشنبه ۱۳۶۰۸۰۲/۲۸

  مطابق ۱۰ رجب ۱۴۰۱٫

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  تحلیل وصیت نامه شهید مسعود آشوری 2

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر