برش هاجمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

وصیت نامه شهید محمد حسن فایده

کلام شهیدان: مقام معظم رهبری: ما در بیان زندگی‌نامه‌ی شهیدان سعی کنیم خصوصیّات زندگی اینها و سبک زندگی اینها و چگونگی مشی زندگی اینها را تبیین کنیم، این مهم است.

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص. به درستی که که خدا دوست می دارد کسانی را که با جهاد خویش مانند سد آهنین ایستادند .

به نام خداوند قادر منان که بر من منت گذاشت که این سرمایه ناچیز (جان خویش) را در راه او فدا کنم .

به نام خدای رحمن و رحیم که این همه لطف و مرحمت به بندگان خویش دارد و همه زمینه ها و راه ها را برای رسیدن به خودش، نشان بندگان طریقش داده است .

به نام خداوند باری تعالی که دری از درهای بهشت را باب الجهاد نام گذاشت، تا کسانی که می خواهند به او نظاره کنند، از این در وارد شوند و این نعمت بی کران را به همه بندگانی که او را دوست دارند، داده و جای سپاس و شکرگزاری است.

بنام خدای قهار و جبار که جهنم سوزان را برای کسانی که راه او را سد می کنند و به محرومان و ضعیفان ظلم می کنند، آماده کرده که انتقام خون به ناحق ریخته ضعیفان را در آن دنیا، با آتش سوزانی خواهد گرفت .

به نام خدای نصرت دهنده که با قدرت بی منتهای خود به مجاهدان راهش توان و قدرت عنایت می فرماید .

به نام خدای عادل که با عدل خویش حساب دقیق همه بندگان را خواهد کرد؛ به طوری که خودش در قرآن کریم فرموده است «فمن یعمل مثقال ذرة خیرا یره و من یعمل مثقال ذرة شرا یره ». یعنی خدا ذره اعمال شر همه بندگان را حساب می کند و کیفر آن را می دهد و در اعمال خیر هر بنده ای را حساب می کند و پاداشش را می دهد.

و ای خدای قادر متعال! با من طبق آیه شریفه ات، اگر رفتار کنی، جهنم جایگاه من خواهد بود و از تو عاجزانه خواهش مندم که با عدل خویش با من رفتار مکن بلکه با رحمت خود با من رفتار کن که تو معروف به خدای و رحیمی .

خدایا با این وجود، ارزشی ندارد که جان خود را فدای دین تو و راه تو کنم و اگر چنانچه هفتاد جان می داشتم و همه را به پای اسلام عزیز فدا می کردم، هنوز هم به اسلام عزیزت بدهکار می بودم .

خدایا شکر و سپاس بی کران تو را که در زمانی قرار گرفته ام که اسلام احتیاج به کمک و یاری دارد و مرا از ظلمت به نور آورده ای توسط رهبر عظیم الشان که از تبار پاک رسول الله و فرزند حسین است و از سلاله ائمه اطهاری است که به ما آگاهی داده، مظلومیت اسلام را درک کنیم و خدایا تو امام بزرگ ما را، این قلب تپنده امت محروم جهان و این اسوی استقامت و صبر و تقوا، رئیس زمان و کعبه دلها، نور خدا، اسوه ایمان، اسوه جهاد، اسوه جهاد و شهادت زمان ما و اسوه پرهیزکاران و اسوه راه حق و فضیلت و این روشنگر زمان و رسوا گر ستمکاران و سازشکاران و این مرد خدا، عشق امت، شفا بخش دل های مریض، و این خمینی عزیز، روح خدا را، تا انقلاب جهانی حضرت ولی عصر بقیه الله الاعظم (عج) نگهدار و به امتش صبر و مقاومت و ایثار و از خود گذشتگی بیش از پیش عنایت فرما .

و بین امت قهرمان ایران و امام بزرگوار ما آنی و کمتر از آنی جدایی میانداز که کلید بازگشایی پیروزی های بزرگ اسلام علیه کبر جهانی، در همین همبستگی بین امت و امام خمینی عزیز است . و توصیه من به مردم پر تلاش ایران این است که لحظه ای امام بزرگوار را تنها مگذارید که سعادت هر دو دنیا در این است که با امام باشیم .

و سخنی کوتاه با برادران پاسدار : که ای پاسداران انقلاب اسلامی و ای دلباختگان به شهادت! هوشیار باشید. لحظه ای از وظیفه سنگین پاسداری غافل نشوید که حالت بی تفاوتی و رکود نسبت به انقلاب و اسلام پیدا خواهید کرد که این موجب رضای خدای باری تعالی نیست و شهدا فردا گریبان شما را خواهند گرفت که چرا راه خون رنگ ما را ادامه ندادید و بر دریای خون شهدا پل گذاشتید و عبور کردید و دنیای فانی را بر حقیقت آخرت ترجیح دادید که انشاء الله این طور نیست.

و شما فرزندان این را بدانید و هر روزتان از روز دیگر بهتر و پر تلاش تر خواهد بود تا اینکه برسید به آن روزی که از سربازان و لشکریان امام زمان (عج) شوید که برای رسیدن به آن باید صبر و تقوا را پیشه کنید از همه شما التماس دعا دارم که شفاعت من را که غرق در گناه هستم از خدای رحمن و رحیم بخواهید .

و سخنی کوتاه با مادرم : مادرم! قبول دارم که مرا با سختی بزرگ کردی و زحمت های طاقت فرسای شما مرا به این سن رسانده است؛ اما شما خودتان می دانید که وقتی اسلام عزیز به ما نیاز دارد از همه مسائل بالاتر است و باید سر تسلیم به امر خدا گذاشت و تسلیم عاطفه ها و زیور ها و دنیا پرستان و خفاشان کفر صفت نگردید که این لباس ذلت را بر تن هر انسان مسلمان خواهد پوشید؛ اما من با رفتن جهاد در راه خدا سعی خواهم کرد که لباس تقوا را به تن کنم و شما مادر عزیز باید افتخار کنید و به همه دنیا پرستان و شب پرستان درس دهید که فرزندم در را راه خدا دادم و از خدا فقط طلب این را دارم که این قربانی را از من بپذیرد و خدای نکرده نکند برای من گریه کنید که مطمئنا دشمن قدار شادی خواهد کرد

و بدانید که این دنیای پر فریب بیابانی بیشتر نیست و باید توشه را برای آخرت برداشت و گول زرق و برق این دنیای فانی را نخوریم که به گفته پیامبر اکرم «ان الدنیا لا تعدل عند الله بجناح بعوضة » که این دنیا به اندازه بال مگسی پیش خدای باری تعالی ارزشی ندارد. پس چرا انسان خود را برای همچنین دنیایی به زحمت بیندازد و چرا برای دنیا و آخرت خود عمل صالح انجام ندهد که در آن دنیا تنها چیزی که انسان را کمک می کند و به فریاد انسان می رسد، عمل صالح است و شما مادر عزیزم صبر و تقوا را پیشه کنید که خداوند با شما خواهد بود و خدای نکرده نکند ناسپاسی کنید که روح مرا آزرده خواهید کرد و خداوند شما را از افراد ثابت قدم و صابرین قرار دهد که اجر و پاداش در این است .

سخنی کوتاه با همسرم : همسر مهربان و خوبم که در زندگی برای تلاش در راه خدا کمکم بودی و امید این را دارم که خبر شهادتم برای تو افتخار و هدیه ای باشد که با صبر و مقاومت خویش، این افتخار و هدیه را نگهداری کنی و بدان که من از تو و خانواده و مادرم که مرا اجازه به این راه داده ای، راضی هستم و امیدوارم که شماها هم از من راضی باشید و اگر تندی کرده ام، مرا عفو کنید و زینب وار با محجوب بودن خویش و با صبور بودن خویش و مقاومت و صبر خویش، پیام من را به تمام دشمنان اسلام بدهید. چیزی را که در راه خدا می دهیم باز نمی گیریم .

خطاب به همسرم : آن مقداری که از زندگیمان باقی مانده، قسمتی چنانچه لازم دارید برای خودتان نگه دارید و قسمتی دیگر را حتما و حتما به ضعفا و محرومین پایین شهر هدیه دهید و مقدار ۱۲۰۰ تومان را به ۱۲۰ فقیر هم خواهید داد که روح مرا با این چیزی که نوشتم انجام دهید، شاد خواهید کرد و خداوند به همه ما رحم کند و مهربان باشد .

والسلام علیکم ورحمته الله و برکاته

خدمتگزار اسلام – محمد حسن فایده

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  وصیت نامه شهید علی رحیم آبادی

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر