برش هاجمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱

وصیت نامه شهید عباس کردانی

کلام شهیدان: مقام معظم رهبری: ما در بیان زندگی‌نامه‌ی شهیدان سعی کنیم خصوصیّات زندگی اینها و سبک زندگی اینها و چگونگی مشی زندگی اینها را تبیین کنیم، این مهم است.

بسم الله الرحمن الرحیم

«ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون» 

مپندارید آن کسانی را که در راه خدا کشته شده اند ،مردگانند،بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند. ”

آنکه را ادعای خدائی می کند/ باید کاری درخُورِ این مدعا کند “

قال رسول الله (ص): هر کس صدای فریاد خواهی مظلومی را بشنود و به یاری او نشتابد، مسلمان نیست.

پس از اقرار به وحدانیت خدای تبارک و تعالی وشهادت به کلمه لا اله الا الله و اشهدان محمد رسول الله و اینکه قران کتاب آسمانی و کلام خدای تبارک و تعالی می باشد شهادت می دهم فاطمة الزهرا سلام الله علیها بنت رسول الله (ص)صدیقة الله الکبری و حجت الله الاکبر علی الائمه (علیهم السلام) می باشد و پس از آن شهادت می دهم علی ابن ابیطالب امیر المومنین (ع) و حجت خداوند وصی رسول الله (ص) می باشد و پس از آن حسن بن علی (ع) و حسین بن علی (ع) و علی بن الحسین (ع)و محمد بن علی (ع)و جعفر بن محمد(ع) و موسی ابن جعفر (ع) و علی ابن موسی (ع) و محمد بن علی (ع) و علی بن محمد (ع) و الحسن بن علی (ع) و الحجته بن الحسن (ع) قائم المنتظر (عج) اوصیاء و حجت خداوند تبارک و تعالی بر من و همه ی خلائق خداوند تبارک و تعالی هستند.

اما بعد از اقرار به وحدانیت خداوند یکتا و نبوت رسول الله و وصایت ائمه اطهار (علیهم السلام) با بصیرت در راه خدا قدم نهادم و برای خدا از سرزمینم هجرت نمودم تا جهاد در راه خدای تبارک وتعالی را به جای بیاورم و به فریاد خواهی مظلومان بشتابم و به ندای حسین زمانم امام خامنه ای لبیک گفته باشم .

از خدا خواسته ام همچون سیدالشهداء و یارانش، آنچه توان دارم [به کار برم و]قطعه قطعه شهید شوم و اگر شهادتم همراه با اسارت باشد چه بهتر که نشانی از عمه سادات زینب کبری (س) به یادگار داشته باشم.

پلاکم را همراه خود نمی برم از خداوند می خواهم جنازه ای از حقیر باز نگردد و همچون حضرت زهرا (س) بی قبر و نشان باشم و امیدوارم کسی برای به وطن بازگرداندن جنازه ام به وطن، تلاشی نکند .

اگر هم سفارش ائمه علیهم السلام برای نوشتن وصیت نبود قطعا وصیتی نمی نوشتم اما به دوستان، برادران و خانواده ام سفارش می کنم آنانکه از روی بی بصیرتی و دنیا خواهی سخن گزاف می گویند و ولایت مقام معظم رهبری امام خامنه ایی را قبول ندارند و شهادت مدافعان حرم این امت حزب الله را زیرسوال می برند در تشییع (اگرجنازه ایی بود) و تدفین و یا مراسمات ختم حضور پیدا نکنند وهمینطور می خواهم برایم گریه نکنند.

خواهران و برادرانم به تسلیت گویندگان تبریک و تهنیت گویند چرا که من شهیدم و امیدوارم هنگام ظهور و قیام حجت ابن الحسن (ع) بیایم با سپاهی از شهیدان بازگردم.

از خواهرانم می خواهم با حجابشان ،اخلاق و رفتارشان الگوی فاطمی باشند برای دیگران. از پدرم می خواهم در فراقم صبر کند.

از دوستانم می خواهم در مراسمات مرا یاد کنند و قطعا در انتظار آنها خواهم ماند و اگر جنازه ایی داشتم قطعا غسل و کفنم نکنید، با لباس رزم دفنم کنید و مجدداً می گویم اگر پس از اسارت شهید شدم جنازه ام را مبادله نکنید.

این وصیت برای آنهایی که به حقیر ارادت داشته اند نوشته ام .

عباس کردانی ۹۴/۱۰/۲۶

سوریه .حلب.شهرصنعتی شیخ نجار

کتاب عباس برادرم ؛ خاطرات و یادداشت های شهید مدافع حرم عباس کَردانی. نویسنده: حمید داود ابادی. نشر شهید کاظمی. نوبت چاپ: اول-۱۳۹۶٫ صفحه ۱۷۹-۱۸۲٫

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  وصیت نامه شهید علی اصغر بشکیده

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر