برش هادوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

وصیت نامه شهید جلال افشار

کلام شهیدان: مقام معظم رهبری: ما در بیان زندگی‌نامه‌ی شهیدان سعی کنیم خصوصیّات زندگی اینها و سبک زندگی اینها و چگونگی مشی زندگی اینها را تبیین کنیم، این مهم است.

وصیت نامه اول

سلام بر تمامی انبیا مربیان بشریت به خصوص بر پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله و سلم.

درود و سلام خدا بر ائمه اطهار، ادامه دهندگان [راه] رسول بزرگوار.

سلام و درود خدا بر امام زمان عجل الله و تعالی فرجه الشریف ذخیره خدا.

سلام و درود بر نایب به حق حضرت مهدی روح خدا خمینی کبیر.

سلام بر شهیدان گلگون کفن اسلام، معلولین و مجروحین و آوارگان این انقلاب.

انا لله و انا الیه راجعون

در آن نفس که بمیرم در آرزوی تو باشم/بدان امید دهم جان که خاک کوی تو باشم.

علی الصباح قیامت که سر زخاک برآرم/به گفتگوی تو خیزم، به جستجوی تو باشم.

می بهشت ننوشم ز دست ساقی رضوان/مرا به باده چه حاجت که مست روی تو باشم

کمال مطلق فنا شدن در خداست.  اگر خواستار آن باشید  بشتابید. بدان عشق بورزید. جان و مال تون را به او بفروشید که خریدار خوبی است.

ای عاشقان دنیا!

عشق به دنیا  پوچ شدن و بی ارزش کردن خویش است.تا فرصت هست از حصاری که همچون پیله ای به دور خود کشیده اید بیرون آیید و در فضای پهناور خدایی به ستایش و نیایش و اطاعت الله شناور شوید تا مفهوم حیات و لذت زندگی را بچشید. در غیر این صورت ذلت و بیچارگی در دنیا و آخرت از آن شما خواهد بود.

انسان های سرگردان! ای بیمارانی که به دنبال پزشک می‌گردید! خداوند شما را خلق کرده  و بهترین طبیب و شفا دهنده است. او شما را به اسلام می‌خواند؛  زیرا در اسلام داروی دردتان آمده است. بشتابید به سوی آیین حق و تسلیم در مقابل فرامین الله، تا از سلامتی بهره مند شوید.

برادران و خواهران ایمانی! بدانید خداوند ما  را از تمامی نعمت های بیکرانش بهره‌مند ساخته است یکی از آن نعمت ها وجود رهبری است. به وسیله رهبری پیامبر گونه امام امت، و وجود علمای راستین، خطرهای سد راه اسلام اصیل شناخته می شود. مبادا ناسپاسی این نعمت های بزرگ را بنمایید که “لئن شکرتم لازیدنکم و لئن کفرتم انّ عذابی لشدید”.

وحدت کلمه، وحدت رهبری ، وحدت هدف و جهت را حفظ کنید تا زمینه ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف آماده شود و به دست مبارکش پرچم لا اله الا الله در سراسر جهان به اهتزاز در آید

مبادا به دست خود ظهور امام علیه السلام را به تأخیر اندازید. دشمن ظالم باشید و یاور مظلوم. بجنگید و کفار را بکشید که سازش و تسلیم در برابر آنان مرگ است. حیات انسانیت به واسطه مرگ کفار به دست خواهد آمد.

به فلسفه قیام حسین بن علی علیه السلام توجه داشته باشید. محرم و عاشورا را فراموش نکنید که استاد شهادت در میان خون تدریس نمود.

مادرم! مرا ببخش که در حق تان کوتاهی کردم. خدا با شماست. وعده ما در صحرای محشر. 

ما را از دعای خیر فراموش نکنید.

برادران و خواهران عزیزم! اگر حقوقتان را تباه ساختم و تعهد را نسبت به شما شکستم، مرا عفو کنید. اگر شهید شدم راهم را ادامه دهید و اگر مردم ، مواظب باشید شما نمیرید.

همسرم! در حقّت بسیار کوتاهی کردم. پاداش تو را خدا بدهد. من پیش تو یک یادگاری دارم ، دختر کوچکم فائزه که خداوند او را همچون اسمش به فلاح برساند. او در آغوش توست. او را گرامی داشتی ، اکرام کن ، بزرگش کن و بیاموز که زینب گونه زندگی کند. خداوند تو را از تمامی آزمایش ها پیروز گرداند. صبر کن و دیگران را به صبر دعوت کنید که حق پیروز است.

دخترم فائزه! تو را می بوسم و به خدا می سپارم. مادرت را یاری کن. درس خوان و باخداباش. مسلم باش، تسلیم فرمان خدا. سعی در خودسازی و سپس ساختن دیگران به نما.

دخترم! اسلام را بشناس و عفیف و مهربان باش. مبادا جامعه فاسد تو را تغییر دهد. باید تو جامعه را تغییر دهی و از فساد به صلاح بکشانی. پیام خون شهیدان را بازگو کن و مردم را به حیات ابدی و جاودان دعوت بنما.

دخترم! تو بی پدر نیستی. اگر بنده صالح خدا باشی، پدر تو امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

عزیزم! پدرت را دعا کن.

خدایا! تو را به عزت و جلالت سوگند که ما را از شاگردان مکتب حسین علیه السلام قرار ده و با یاورانش محشور کن.

خدایا! آنان که در سازندگی و تربیت کردن ما نقش به سزایی داشتند ، از نعمت های بی کرانت محروم مگردان.

جلال افشار ۳۱ فروردین ۱۳۶۰

کتاب جلوه جلال، نوروز اکبری زادگان، نشر ستارگان درخشان، چاپ اول، ۱۳۹۵، ص

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  وصیت نامه شهید عباس کردانی

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر