برش هاپنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

زندگی نامه شهید علی سیفی

کلام شهیدان: امام خمینی (ره): ما برای درک کامل ارزش و راه شهیدان مان فاصله طولانی را باید بپیمائیم و در گذر زمان و آیندگان آن را جستجو نمائیم.

سال نمای حیات

 ۱۳۴۴؛ تولد، مراغه.
۱۳۵۲؛ ورود عرصه مسجد و هیئت.
۱۳۵۵؛ وفات پدر.
۱۳۵۶؛ ورود به تحصیلات دوره راهنمایی.
۱۳۶۱؛ (اردی بهشت) اولین اعزام به جبهه.
۱۳۶۱؛ (۲۷ اردی بهشت)مجروحیت .
۱۳۶۱؛ (مرداد)شفا یافتن در مشهد.
۱۳۶۱؛ (اواخر تابستان)ورود به حوزه علمیه در مدرسه چیذر تهران.
۱۳۶۲؛ انتقال به مدرسه رسول اکرم (ص) قم.
۱۳۶۳؛ اعزام به صورت نیروی رزمی تبلیغی
۱۳۶۴؛ (آبان) حضور در آموزش های غواصی لشکر ولی عصر (عج) در بین رزمندگان دزفول.
۱۳۶۴؛ (۲۰ بهمن) شهادت در عملیات والفجر ۸ در اروند رود.
۱۳۶۴؛ (۲۵ بهمن) مراسم تشییع و تدفین در مراغه.

مزار: گلزار شهدای مراغه

خلاصه ای از زندگی شهید علی سیفی

طلبه جوانِ شوخ طبع و زود جذبِ اهل مراغه، بیش از آنکه تحت تربیت مادر باشد، با دوستانی در نقش استاد مراوده داشته،بوده است.

از همان نوجوانی تحت جذبه امام زمان (عج) قرار می گیرد و در دفعات مختلف به ملاقات امام زمان(عج) نائل می شود. این ملاقات ها به حدی زیاد بوده که گاهی ایشان واسطه ارسال پیام هایی به آیت الله شهید اشرفی اصفهانی امام جمعه کرمانشاه نیز بوده است.

ارتباط با شهید اشرفی اصفهانی به حدی شد که ایشان چند بار سخنران پیش از خطبه های کرمانشاه شد. شاید به خاطر همین ارتباط ها بوده که نوعی اطلاع از امور مخفی برایش ایجاد می شده است. به حدی که بارها قبل از عملیات اسامی رزمنده های شهید، مجروح و سالم را بیان می کرده است.

شیخ حسین انصاریان ایشان را سوار بر قطار عرفان و دیگران را پیاده معرفی می کند.

ایشان بعد از عملیات فتح المبین در بهار ۶۱ عازم جبهه آبادان می شود و به علت مجروحیت مجبور به برگشت می شود. پزشکان چاره کار را در قطع پا می بینند.

اما امام زمان (عج) در عالم رویا، ایشان را دعوت به مشهد و مژده به شفای پا به شرط برگشت به جبهه می کند. بعد از شفای پا وارد حوزه می شود و جمعا جسته و گریخته سه سال در حوزه درس می خواند.

شاید به همین علت بوده که چند مدرسه را عوض می کند. چون مدیران مدارس چنین طلبه ای را که مدام به جبهه اعزام می شود و دیگران را هم با خود می برد، را باعث تعطیلی حوزه می دیدند.

او معتقد بود که انسان باید به آموخته هایش عمل کند. اگر در حوزه می خواند ضرب ضربا ضربوا، مرحله اول خودش باید به جبهه رفته و با دشمن بجنگد. در مرحله بعد برخی از دوستانش و در مرحله بعد گروهی از دوستانش را راهی جبهه کند تا ضربوا محقق گردد.

در جبهه مدام به لشکرهای مختلف اعزام می شود تا شناخته نشود و نهایتا در عملیات والفجر ۸ در بهمن ۱۳۶۴ به شهادت می رسد.

پیوندهای مرتبط

معرفی کتاب بیا مشهد؛ زندگی نامه و خاطرات شهید علی سیفی اینجا و خاطرات مربوط به این کتاب اینجا

خاطرات برگزیده از شهید علی سیفی در اینجا قابل ملاخظه خواهد بود.

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  مسئولیت مادری در وصیت نامه شهید عبد الله میثمی

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

برچسب‌ها

انفاق و دست به خیری در سیره شهدا برش ها خاطرات شهید میثمی خاطرات عشق شهدا به امام حسین خاطرات عشق شهدا به حضرت زهرا خاطرات عشق شهدا به روضه های حضرت زهرا خاطرات عشق شهدا به روضه های کربلا زندگی نامه شهدا سیره اخلاقی شهدا سیره اقتصادی شهدا سیره اهل بیت سیره تبلیغی شهدا سیره تهذیبی شهدا سیره خانوادگی شهدا سیره شهدا سیره شهید میثمی سیره عبادی شهدا سیره علمی شهدا سیره فرهنگی شهدا سیره مدیریتی شهدا شهدا و حضرت زهرا شهداي شاخص شهدای استان اصفهان شهدای استان تهران شهدای استان کرمان شهدای توصیف شده توسط رهبر انقلاب شهدای روحانی شهدای شهر اصفهان شهدای فاطمی شهید جلال افشار شهید حسن باقری شهید سید حمید میر افضلی شهید عبد الله میثمی شهید علی سیفی شهید میثمی عشق و ارادت شهدا به حضرت فاطمه عنایات و کرامات شهدا فرماندهان شهید معرفی کتاب های دفاع مقدس نوجوانی های شهدا وصیت نامه وصیت نامه شهدا کتاب خط عاشقی 2 کتاب شهید میثمی کتاب های دفاع مقدس
نظرات و ارسال نظر