برش هاپنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

انفاق و کمک به نیازمندان در سیره امام رضا (ع)

کلام شهیدان: امام خمینی (ره): ما برای درک کامل ارزش و راه شهیدان مان فاصله طولانی را باید بپیمائیم و در گذر زمان و آیندگان آن را جستجو نمائیم.

برش اول از سیره امام رضا (ع) با موضوع انفاق و کمک به نیازمندان:

خیلی به فکر فقرا بود، تا جایی که وقتی غذا می خورد، ظرفی از بهترین غذاهای سفره را در ظرفی جمع می کرد و می فرمود که به فقرا بدهند.(۱)

به امام جواد (ع) نامه نوشت که نکند خادمان تو را از درب فرعی منزل عبور دهند که به پست نیازمندان نخوری، از درب اصلی تردد کن و همیشه مقداری طلا و نقره همراهت باشد تا به آنان دهی، که با این کار خداوند تو را بلند مرتبه گرداند، انفاق کن و ترس تنگ دستی نداشته باش. (۲)

به نیازمندی کمک کرد، دستش را از لای در بیرون آورد و کیسه را به او داد. می فرمود: نمی خواهم ذلت سؤال را در چهره اش ببینم. (۳)

(۱) سید مهدی نجفی یزدی، حکایت آفتاب ۷، ص ۳۸ به نقل از بحار،ج ۴۲ ص ۹۷٫

(۲) همان، ص ۳۸ و ۳۹؛ به نقل از وسائل الشیعه، ج۹، ص ۴۶۳، باب ۴۳٫

(۳) همان، ص ۴۰ و ۴۱؛ به نقل از : مناقب ابن شهر آشوب، ج۴، ص۳۶۰

 

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  ماجرای ماشین خریدن شهید علی محمود وند
دانلود باکس
مشاهده با QR کد

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

برچسب‌ها

انفاق و دست به خیری در سیره شهدا برش ها خاطرات شهید میثمی خاطرات عشق شهدا به امام حسین خاطرات عشق شهدا به حضرت زهرا خاطرات عشق شهدا به روضه های حضرت زهرا خاطرات عشق شهدا به روضه های کربلا زندگی نامه شهدا سیره اخلاقی شهدا سیره اقتصادی شهدا سیره اهل بیت سیره تبلیغی شهدا سیره تهذیبی شهدا سیره خانوادگی شهدا سیره شهدا سیره شهید میثمی سیره عبادی شهدا سیره علمی شهدا سیره فرهنگی شهدا سیره مدیریتی شهدا شهدا و حضرت زهرا شهداي شاخص شهدای استان اصفهان شهدای استان تهران شهدای استان کرمان شهدای توصیف شده توسط رهبر انقلاب شهدای روحانی شهدای شهر اصفهان شهدای فاطمی شهید جلال افشار شهید حسن باقری شهید سید حمید میر افضلی شهید عبد الله میثمی شهید علی سیفی شهید میثمی عشق و ارادت شهدا به حضرت فاطمه عنایات و کرامات شهدا فرماندهان شهید معرفی کتاب های دفاع مقدس نوجوانی های شهدا وصیت نامه وصیت نامه شهدا کتاب خط عاشقی 2 کتاب شهید میثمی کتاب های دفاع مقدس
نظرات و ارسال نظر