برش هاشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

اذان بگو تا عظمت پیدا کنی!

کلام شهیدان: فرازی از وصیت نامه شهید سلیمانی : شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید، همانگونه که هستند. فرزندانتان را با نام آنها و تصاویر آنها آشنا کنید.

شهید نواب دستور داده بود که برادران ما ظهر که شد، هر جا که بودند، اذان بگویند. ایشان می گفتند: «وقت اذان شعار الله اکبر باید توی تمام شهرها و کوچه ها و خیابانهای ایران بلند بشه».

یک بار در یکی از جلسات این موضوع را خاطرنشان کرد، سپس یکی را بلند کرد و گفت: «شما اذان میگین؟»

او گفت: «خیر آقا.»

آقا فرمودند: «چرا؟»

گفت: «روم نمی شه».

آقا پرسیدند: «یه سؤال ازت دارم شما چی می فروشین؟»

گفت: «خیار، بادمجان، کدو و….»

آقا ادامه دادند: «داد هم میزنی؟

او گفت: «بله آقا.»

آقا به او گفتند: «می شه یکی از اون فریادها رو اینجا بزنی؟

او گفت: «نه آقا روم نمی شه.»

آقا پرسیدند: «چرا؟»

گفت: «آخه آقا اینجا من جنسی ندارم، سر کارم جنس هست که من داد می زنم مثلاً خیار به قرون، اما اینجا که چیزی ندارم تا براش داد بزنم.»

در این موقع آقا گفتند: «آها! پس بگو من دین ندارم. یه جوونی با این هیبت و توانایی و قدرت خجالت می کشه فریاد بزنه الله اکبر، اشهد ان لا اله الا الله، خجالت می کشه بگه ای پرندگان! ای چرندگان! ای آسمان! ای زمین! من شهادت میدم که خدا از همه بالاتره. اون وقت خجالت نمی کشی با این همه عظمت و بزرگی داد میزنی خیار یه قرون؟ می بینی خودت رو چقدر پایین آوردی و موقع اذان گفتن چطور خودت را بالا می بری؟ وقتی فریاد می زنی الله اکبر، می کوبی بر فرق هر چی غیر خداست».

کتاب به یاری خداوند توانا؛ خاطراتی از شهید سید مجتبی نواب صفوی، نوشته علی اکبری، ناش: یازهرا (س)، چاپ دوم-۱۳۹۰؛ صفحه ۴۰٫

به این پست امتیاز دهید.
حتما بخوانید:  درمان حواس پرتی در زندگی

مطالب زیر رو هم از دست ندید…

نظرات و ارسال نظر